search

NUROFEN PLUS 24 COMPRIMATE

Nurofen Plus comprimate filmate combină ibuprofen şi codeină pentru o acţiune sporită asupra sursei durerii.

Datorită formei farmaceutice ce combină acţiunea a două analgezice, Nurofen Plus comprimate filmate calmează un spectru larg de dureri acute, moderate, precum nevralgiile sau migrenele.

COMPOZIȚIE:

Ibuprofen 200 mg | Conține fosfat de codeină hemihidrat 12,8 mg | Nu conține gluten, amidon sau lactoză | Nu conține conservanți.

ADMINISTRARE:

Se administrează cu apă la primele semne ale apariției migrenei.

Adulți și copii de peste 12 ani: 2 comprimate filmate, apoi 1 sau 2 comprimate filmate la intervale de 4 - 6 ore în funcție de necesități.
Nu administrați Nurofen Plus comprimate filmate copiilor sub 12 ani.
DOZA MAXIMĂ PENTRU 24 DE ORE
Maximum 6 comprimate filmate (echiv. 1200 mg ibuprofen) în 24 de ore.

Mai multe informații

Data expirarii
31.12.2021
Tip produs
COMPRIMATE
Mod de ambalare
CUTIE
Cantitate, gramaj
24 COMPRIMATE
chat Comentarii (0)
Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.