search

PADUDEN RACEALA SI GRIPA 200MG 30 MG 10 COMPRIMATE

Paduden raceala si gripa contine doua substante active: ibuprofen si clorhidrat de pseudoefedrina.

Paduden raceala si gripa contine doua substante active:
Ibuprofen, care are acţiune antiinflamatoare, analgezică şi antipiretică (scade febra).
Clorhidrat de pseudoefedrină, care are acţiune decongestionantă pentru căile respiratorii superioare şi sinusuri.
Fiecare comprimat conţine:
Ibuprofen 200 mg şi clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg.
Indicaţii terapeutice:
- antiinflamator, analgezic, antipiretic şi decongestionant pentru căile respiratorii superioare şi sinusuri.
- se recomandă a fi utilizat în cazurile în care este necesară atât acţiunea antiinflamatoare/ analgezică/antipiretică a ibuprofenului, cât şi acţiunea decongestionantă a clorhidratului de pseudoefedrină.
Adulţi:    
Doza iniţială recomandată este de 1-2 comprimate filmate. Dacă este necesar tratamentul se va continua cu 1 sau 2 comprimate filmate la 4-6 ore.
Doza maximă recomandată este de 6 comprimate filmate în 24 de ore (1200 mg ibuprofen).
Copii cu vârsta sub 12 ani:
Nu se administrează copiilor sub 12 ani şi greutatea sub 40 kg.
Prezentare:
10 comprimate

Mai multe informații

Data expirarii
30.12.2023
Tip produs
COMPRIMATE
Mod de ambalare
CUTIE
Cantitate, gramaj
10 COMPRIMATE
chat Comentarii (0)
Nu sunt opinii ale clientilor in acest moment.